Rafał Rokicki

Rafał Rokicki – pianista, kompozytor

Szkoła Muzyczna – Ellyah Music School

W szkole muzycznej Ellyah Music School prowadzi lekcje indywidualne. Uczy gry na fortepianie, improwizacji,  kompozycji, harmonii i teorii muzyki.

Jego muzyczną historię można znaleźć na stronie Rafał Rokicki można posłuchać jego instrumentalnych kompozycji na stronie Spotify Rafał Rokicki oraz Chopinowskich aranżacji fortepianowych z trio jazzowym na Spotify Rafał Rokicki Trio.

Fortepian i Kompozycja

Rokicki jest absolwentem Berklee College of Music na wydziale Professional Music & Film Scoring. Jego muzyka to skandynawski jazz, otwarta improwizacja i liryka fortepianu.

Rokicki jest Laureatem Jazz Performance Award w Bostonie. Wyróżniony w konkursach w Polsce i za granicą m.in. zdobył 36. Klucz do Kariery na Jazz Celebrations w Gorzowie Wlkp. oraz nagrodę w Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy. Został pierwszym laureatem projektu Era Music Garden, a także zdobył nagrodę publiczności na międzynarodowym konkursie pianistycznym Jazz Improvizacija w Wilnie. Wystąpił solo jako „Nadzieja polskiej pianistyki jazzowej” na koncercie Ery Jazzu.

O Rokickim:

„W tym oto krakowskim klubie usłyszałem dwóch artystów, których zapamiętałem: Rafał Rokicki, pianista, który zespoliwszy się ze swoją sekcją, przetransformował krótkie treściwe myśli w piorunujące deklamacje…”
Jeff Levenson – producent, krytyk jazzowy związany z Half Note, Sony, Warner Bros, Downbeat oraz Billboard Magazine

„Rafał Rokicki ma subtelny styl grania, dużą wrażliwość i umiejętność stwarzania nastroju. (…) Wygląda na to, że pojawił się na polskiej scenie kolejny pianista jazzowy o dużym potencjale.”
Jazz Forum 03/2011 (Henryk Kotowski)

„Oczarowali publiczność chopinowskim liryzmem, skandynawskim minimalizmem oraz pięknym i wysmakowanym brzmieniem.”
Jazz Forum 03/2011 (Marek Demidowicz)

„Najpiękniejsze frazy jazzu wypływają, gdy nie słychać w nich ppgoni za dźwiękiem, gdy techniczna elokwencja pianisty jest równie ważna, co jego twórcza wrażliwość. Pianistyka Rafała Rokickiego jest takim zgrabnym tworem, w którym nie ma zbyt szalonych wybiegów harmonicznych, ale buduje przez to brzmienie, jakie powinno kojarzyć się każdemu z gracją i elegancją jazzu. To nie jest koktajlowy jazzik i szybkie przebiegi po klawiaturze, tak często proponowane przez młodych pianistów, którzy bezwiednie bawią się zazwyczaj prymkami Corei, Jarretta i Rubalcaby. Rafał ma niezły warsztat i ogromny potencjał muzycznych, jazzowych skojarzeń. Bawi się muzyką! A to jest najkrótsza droga do artystycznego spełnienia.”
Dionizy Piątkowski (Era Jazzu)

„He’’s very talented and very musical.”
Joanne Brackeen

„I have known Mr. Rokicki for about two years and he is an exellent musician.”
Winston Maccow